• PolubSport.pl - treningi personalne, siłownia, fitness.
  • biuro@polubsport.pl
  • + 48 509 103 273

Aktywność fizyczna – ćwiczę bo … lubię!

  • Home / Aktywność fizyczna – ćwiczę bo … lubię!

Aktywność fizyczna – ćwiczę bo … lubię!

  • by Admin1 |
  • Comments off

Niezależnie od tego, czy to w „prawdziwym życiu” czy też w mediach z łatwością można zauważyć, że aktywność fizyczna towarzyszy sporemu odsetkowi  znajomych i nieznajomych nam osób. Niejednokrotnie pewnie zastanawiałeś się na tym, co oni w tym takiego widzą… Tymczasem zmiana sposobu, w jaki postrzegasz zagadnienie treningów może przeświadczyć o tym, że z „kanapowca” staniesz się „Mister / Miss Fitness”, na którego inni spoglądać będą z podziwem.

Wygląd sprawą drugoplanową

Wiadomo, że każdemu lub prawie każdemu z nas zależy na dobrym wyglądzie. Poniekąd po hektolitrach wylanego na sali do ćwiczeń potu chciałoby się móc zauważyć efekty całego przedsięwzięcia. Jednakże, jeśli bezustannie koncentrujesz swoją uwagę na efektach treningów lub też na ich braku, to prawdopodobnie przestaniesz zauważać inne profity wynikające z aktywności fizycznej.

Systematyczne treningi mają pozytywny wpływ na liczne dziedziny Twojego życia. Czy dobre samopoczucie, możliwość rozładowania napięcia i stresu, stymulacja układu krążenia czy też ogólna poprawa kondycji nie są same w sobie warte tych kilku godzin tygodniowo? Efekty w postaci zmian w Twoim ciele pojawią się przy tak zwanej okazji. Najważniejsze przecież jest Twoje zdrowie – fizyczne i… psychiczne J

Monotonia – Twój największy wróg

Powtarzanie bez końca tego samego programu treningowego spowoduje Twoje zniechęcenie oraz bardzo szybko sprawi, że treningi staną się dla Ciebie przykrym obowiązkiem, a nie przyjemnością. Sposób by temu zaradzić? EKSPERYMENTUJ! Czy pojęcie „mix & match” coś Ci mówi? Mieszaj i dopasowuj poszczególne ćwiczenia i ich intensywność do samopoczucia, własnych potrzeb, pogody za oknem czy koloru butów – ma być ciekawie i pluralistycznie!

„No pain no gain”? Nic z tych rzeczy!

Trening ma być owszem męczący, aczkolwiek co innego zmęczenie, co innego ból. Musisz nauczyć się słuchać własnego ciała. Trening nie ma być karą, lecz przyjemnością, a ból podczas i po treningach nie jest rzeczą normalną! Zakwasy zdarzają się każdemu, kontuzji nabawiamy się przez własną lekkomyślność. Wsłuchaj się zatem w sygnały, jakie wysyła Ci Twój organizm i ćwicz mądrze.

Day off – korzystają z tego nawet mistrzowie

Codzienne, intensywne trening nie są polecane – wręcz są odradzane. Dni wolne od treningu są nieodzowną częścią każdego umiejętnie rozpisanego planu treningowego, a regeneracja organizmu jest niezbędna do utrzymania efektów ćwiczeń.

Surfski.pl logo

Pozostał jeszcze tylko niespełna miesiąc do zamknięcia polskiej szkoły kitesurfingu Surfski. W Lo Stagnone kitesurfing to czysta przyjemność. Kto był, ten wie, a kto nie był nie wie, co traci! Serdecznie zapraszamy!