• PolubSport.pl - treningi personalne, siłownia, fitness.
 • biuro@polubsport.pl
 • + 48 509 103 273

Efektywność treningów – 5+2 sposoby na uzyskanie lepszej wydajności

 • Home / Efektywność treningów – 5+2 sposoby na uzyskanie lepszej wydajności

Efektywność treningów – 5+2 sposoby na uzyskanie lepszej wydajności

 • by Admin1 |
 • Comments off

Na całym świecie w siłowniach i klubach fitness miliony ludzi dają z siebie wszystko, w celu wypracowania sylwetki doskonałej. Po krótszych i dłuższych rozmowach z trenerami oraz osobami, którym udało się osiągnąć zamierzone cele zebraliśmy informacje, dzięki którym byliśmy w stanie stworzyć listę wskazówek pomagających poprawić efektywność treningów. Zastosowanie się do nich pozwoli ci na uzyskanie pięknie umięśnionego ciała, poprawę sprawności fizycznej i spalenie tkanki tuszowej w sposób łatwiejszy, niż przypuszczasz!

 1. Trening obwodowy = Fat burner

Wybierz 6-8 ćwiczeń na przyrządach lub takie, które będziesz wykonywać z użyciem ciężarków. Wykonuj kolejne ćwiczenia i powtórz ten zestaw 2 – 4 razy. Sekretem treningu obwodowego są krótkie przerwy pomiędzy kolejnymi ćwiczeniami, które zazwyczaj nie przekraczają 10 sekund. Optymalna przerwa między każdym kolejnym cyklem powinna wynosić około 2 minut. To, że poczujesz intensywne zmęczenie w bardzo krótkim czasie jest więcej niż pewne, aczkolwiek dzięki tej technice utrzymujesz swój puls na właściwym poziomie, a Twój niechciany tłuszczyk zacznie znikać bezpowrotnie.

 1. Klatka piersiowa w trybie ekspresowym

Dzięki odpowiedniemu treningowi jesteś w stanie bardzo szybko wzmocnić mięśnie klatki piersiowej. Tak naprawdę tylko 6 ćwiczeń wystarczy, aby w krótkim czasie wypracować klatę Twoich marzeń. Dumbbell Bench Press (Wyciskanie sztangielek leżąc na ławce poziomej), Dumbbell Flys (Rozpiętki ze sztangielkami leżąc na ławce poziomej), Incline Dumbbell Bench Press (Wyciskanie sztangielek leżąc na ławce poziomej), Dumbbell Pullover (Przenoszenie sztangielki leżąc w poprzek ławki poziomej), Decline Dumbbell Bench Press (Wyciskanie sztangielek leżąc na ławce skośnej-głową w dół), Pec Dec (Rozpiętki w siadzie na maszynie) – to zestaw wystarczający do szybkiego przyrostu masy mięśniowej w obrębie klatki piersiowej.

 1. Sztuki walki

Alternatywnym, lecz jakże skutecznym treningiem całego ciała jest taekwondo. Oprócz treningu wszystkich podstawowych partii mięśniowych. trening taekwondo wpływa również na poprawę zręczności, zwinności oraz równowagi ciała. Według trenerów tej sztuki walki, jest ona połączeniem pełnej harmonii trzech składowych: ruchów, samokontroli oraz pewności siebie. Kiedy uda Ci się to osiągnąć, wtedy masz do czynienia z treningiem doskonałym.

 1. Relaks w wodzie

Po ciężkim treningu z obciążeniem powinieneś się zrelaksować. Pływanie wzmacnia mięśnie i bezsprzecznie działa kojąco i relaksująco na całe ciało. Przepłyń kilkadziesiąt – kilkaset metrów w spokojnym tempie, a następnie wykonaj serię ćwiczeń rozciągających. Po wyjściu z basenu poczujesz się jak nowonarodzony a to, że Twoje mięśnie i stawy będą miały szansę na dojście do siebie po wycisku, jaki im zafundowałeś to jedynie pożyteczny „skutek uboczny”.

 1. Piłka? Nie tyko na boisku!

Piłka szwajcarska to stosunkowo mało znany szerszej publiczności przyrząd do ćwiczeń. Dzięki szwajcarskiej piłce możesz wykonywać ćwiczenia, które rzeźbią ciało dużo bardziej intensywnie, niż klasyczne przyrządy gimnastyczne. To, co sprawia, że ta forma gimnastyki jest jedyna w swoim rodzaju to to, że podczas wykonywania ćwiczeń na piłce, jednocześnie starasz się utrzymać równowagę. Napnij mięśnie brzucha i nóg, a następnie staraj się wykonaj kolejne ćwiczenia tak dokładnie, jak tylko jesteś w stanie. Szybko przekonasz się, że wymaga to o wiele więcej wysiłku, niż przypuszczałeś.

 1. Nie zawsze więcej znaczy lepiej

Większość osób znajdujących się na siłowni stara się podnosić sobie wysoko poprzeczkę. Oznacza to, że forsują swoje ciało wykorzystując zbyt duże obciążenie. Tymczasem najlepsze efekty uzyskamy nie poprzez nieustanne dokładanie obciążenia, a poprzez zwiększenie ilości powtórzeń wykonywanych w wolniejszym rytmie. Spróbuj, a zobaczysz, że Twoje mięśnie odwdzięczą się pięknymi, wymarzonymi wypukłościami w pożądanych miejscach, a Ty unikniesz ryzyka kontuzji.

 1. Rozgrzewka przede wszystkim

Rozgrzewka powinna była znaleźć się nie tylko na samym początku niniejszej listy, lecz przede wszystkim na pierwszym miejscu rzeczy do zrobienia podczas każdego Twojego treningu. Dobra rozgrzewka minimalizuje ryzyko urazów i pozwala na zwiększyć efektywność treningów nawet kilkukrotnie. Rozgrzewkę zacznij od dużych grup mięśni i kontynuuj mając na uwadze te mniejsze. Pomyśl, że Twoje ciało jest jak samochód w zimowy poranek – najpierw odpalasz i pozwalasz silnikowi się rozgrzać, a dopiero później zaczynasz jazdę.

logo surfski.pl

Szkolenia windsurfingowe i szkolenia kitesurfingowe to doskonała forma aktywności fizycznej. Zapoznaj się z ofertą naszych wyjazdów na sezon 2018!